Yazı Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 09:55 Bu yazı 1290 kez okundu
 
Kürtlerden şu, bu Yahudi’dir…! Kürtler, Yahudilerle akrabadır yalanlarından sonra…!
Adnan Pelvanlar
adnanpelvanlar2@gmail.com
 
 

Kürtlerden şu, bu Yahudi’dir…! Kürtler, Yahudilerle akrabadır yalanlarından sonra…!

 

1994 ve 2004’de iki kez iş nedeniyle İsrail’de bulunmuştum. İzlenimlerimi şöyle aktarabilirim: “İsrail aşırı milliyetçi bir şeriat devletidir”. İsraillilerin evliliklerinden iş hayatına, devlet politikalarına kadar tek rehberleri Tevrat, her şeyleri paradır.

 

Üç bin yıldır tefecilik yapan Yahudiler 2.000 yıl sonra tekrar Kudüs’e dönmelerini şöyle açıklıyorlar: “Yehuda (Tanrı) bize, Tevrat’ta şöyle demiştir: ‘Sizi önce dünyanın dört tarafına üfüreceğim sonra tekrar buraya toplayacağım’.”

İsrailliler, Tevrat’ta yazılı olduğu gibi “Nil’den Fırat’a Vaat Edilmiş Topraklar”dan söz etmediler ama Güney Doğu bölgemize olan ilgilerini tarım(!!) için gizlemediler.

Yahudiler, 1897'den önce Filistin’de toplanmaya başladı. Siyonist göçmen sayısı 1937’de 382 bine ulaştı. 1948’de İngiltere’nin desteğiyle kurulan İsrail, Arap komşuları ile 1967, 1973, 1979 yıllarında savaştı. Filistin topraklarının hemen hemen tamamını, Suriye’nin su zengini Golan tepelerini topraklarına kattı. Filistin’in işgali sırasında İsrail askerleri, on binlerce sivil Filistinliyi katletti.

 

İsrail devleti, kurulduğu günden itibaren kendilerine vaat edilmiş topraklara yani Büyük İsrail’e doğru yol almak için hiç vakit kaybetmemiş, hemen harekete geçmişti.  

İsrail’in istihbarat örgütü MOSSAD, 1960’larda Kuzey Irak’taki Molla Mustafa Barzani ile ilişkiyi kurdu.

 

Kesnizani tarikatı (1), Kürt kökenli Şeyh Abdülkerim Kesnizani, tarafından kurulmuştu. Tarikata ilk kez mürit olanlar Şeyh Kesnizani’nin ayağını öpüyordu. (Fetö’cüler de Fetullah’ın alçıdan elini öpüyor.) Kürt kökenli Şeyh Abdülkerim Kesnizani, 1978’de ölünce yerine oğlu Muhammed geçti.

 

Kesnizani tekkesinin postuna oturan Muhammed, tarikatında bazı dönüşümler gerçekleştirdi; (FETÖ örgütü gibi) İsrail/MOSSAD-CIA ile bağlantılar kurdu.

Kesnizani tarikatının, Kadiri bünyesinden tam olarak ayrılmasıyla müritlerine hahamlar, Kabalizmden ders vermeye başladı. Kesnizani tarikatı şeyhi Muhammed’in yazdığı kitapta, Kabala gibi mistik Yahudi kaynaklarından alıntılar okunuyordu.

 

Kesnizani tarikatı, (FETÖ terör örgütünün Türk Ordusuna, Emniyetine, Yargısına sızdığı gibi) Saddam’ın en yakınındakilerini, generallerini bile kendine mürit yapmış, Saddam’ın her hareketini (FETÖ terör örgütü gibi…) MOSSAD ve CIA’ya akıtmıştı.

 

ABD, 2003’te Irak’ı işgal etmeye başladığında Kesnizani şeyhinin emriyle, Irak’ın kuzeyi ve Bağdat tek kurşun atılmadan teslim edildi. FETÖ terör örgütü de 15 Temmuz’da ABD destekli bir işgale kalkışmıştı.  

Irak’ın işgaliyle birlikte İsrail, Büyük İsrail için adımlarını hızlandırdı: Kuzey’de yerleşik ve dışarıdan getirilenlerle sayıları 150 bini bulan Musevilere tekrar Yahudilik bilinci kazandırma çalışmalarını başlattı. İsrail’e göçmüş Irak kökenli bir kısım Yahudileri de geri getirip Musul, Erbil, Kerkük bölgelerine yerleştirdi, onlar adına Yahudi bankasının parasıyla araziler satın alındı.

Libya’da Kaddafi’ye, Suriye’de Esad’a karşı ayaklanmaları planlayan, başlatan, Soros’la paralel çalışan Yahudi Bernard Henry Levi, Irak’ta Türkmenleri, Arapları bölgeden kovmaya çalışan Peşmergelerin yanında durmaya başladı.

 

Diğer taraftan, İsrail, Kürtlerin Yahudi kökenli olduğu iddialarını ortaya atarak Kürtleri yanına çekmeye çalışıyordu. Nakşi şeyhi olmalarına rağmen Barzaniler için “Yahudi kökenli” olduğu iddialarını güçlendirmek için ABD-Californiya Üniversitesi'nde görev yapan Kürt Yahudi’si Prof. Yona Sabar, kitabında Barzani Ailesi'nin, Kürt Yahudi’si olduğunu ve ailenin pek çok haham yetiştirdiğini yazmıştı.

 

Bir grup İsrailli bilim adamı güya bilimsel bir araştırma yapmış ve Yahudilerle Kürtlerin akraba olduğunu genetik verilerle ortaya çıkartmışlardı. Oysa, Yahudiler Araplarla akraba idiler. Kürtlerin kökeninin ise Asya’nın derinliklerinde olduğunu kanıtlayan, bağımsız bilim adamlarının bulguları vardır. (2)

Kürt-Yahudi ittifakı sonucunda Irak’ta kurulacak Kürt devletinin, Kürdistan görünümlü “Yahudi Devleti” olacağı açıktır.

Sonrası mı?

Sonrası, Tevrat’ta yazıyor…!

1-ABD-İsrail Güdümlü Tarikat; KESNİZANİ, Irak’ın FETÖ’sü” Ahmet Dinç-kripto yayınları-04.2018

2-101 Soruda Kürtler-Ali Rıza Özdemir-kripto Yayınları-09.2018

 

                                                                                                     Adnan Pelvanlar

 

 
 
 
Etiketler: Kürtlerden, şu,, bu, Yahudi’dir…!, Kürtler,, Yahudilerle, akrabadır, yalanlarından, sonra…!,
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı