Yazı Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 18:04 Bu yazı 787 kez okundu
 
Dokuz yıldır Halkımızı aldatmaya çalışan Kılıçdaroğlu ile ancak bu kadar…!
Adnan Pelvanlar
adnanpelvanlar2@gmail.com
 
 

Dokuz yıldır Halkımızı aldatmaya çalışan Kılıçdaroğlu ile ancak bu kadar…!

 

Ekonomide tarihimizin en derin krizini yaşıyoruz; tarım, hayvancılık ve sanayimiz bitmiş, işsiz sayımız 7 milyon, 12 milyon emeklimizin maaşı açlık ve yoksulluk sınırı altında, 10 milyon çalışanımız ise asgari ücretle geçinmeye çalışıyor…

Adam kayırma, adaletsizlik, yolsuzluk, korku, baskı, sansür…!

 

AKP iktidarının çöktüğü bu dönemde CHP’nin yerel seçimlerde aldığı sonuçlara bakın:

Cumhur ittifakı: %51,62, Millet ittifakı: %37,56, AKP: %44,3, CHP: %30,1

 

İyi Parti ve HDP’nin oyları ile İstanbul’u kıl payı, Ankara’yı eski ülkücü Mansur Yavaş ile, İzmir’de ise 16 Nisan 2017 referandumunda CHP’nin başını çektiği Hayır Blokunun yüzde 68,8 oyuna karşılık 10,7 puan aşağısında %58.07 ile kazandılar. Kırklareli’ni, Kılıçdaroğlu’nun aday yapmadığı görevdeki CHP’li belediye başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu bağımsız aday olarak kazandı.

 

Muhalefetin bu dönemde en yüksek başarıyı yakalaması gerekirken ortaya çıkan sonuçların nedeni; Kılıçdaroğlu’na duyulan güvensizliktir.

Yıllardır AKP’nin hatalarını gören, sezen vatandaşımız ne yazık ki Kılıçdaroğlu’na hiçbir şekilde güven duymadı, duyamadı, CHP’yi yok saydı.

Kılıçdaroğlu neden güvenilmez birisidir?

Kılıçdaroğlu, küresel tefeci/vurguncu Soros’un milyonlarca Dolar akıttığı TESEV’in kurucu üyesidir, üyeliği devam etmektedir. TESEV’in tüm yayınları, raporları, kitapları, konferans konuları Türkiye’nin parçalanması üzerine kurgulanmıştır. http://tesev.org.tr/tr/

Kılıçdaroğlu, CHP’ye genel başkan olduğunda ilk açıklaması şöyle idi: “Avrupa çağdaş bir dünya, AB’ye girmek hedefimiz… NATO ise vazgeçilmez stratejik bir örgüt…”. Kılıçdaroğlu’nun aklında, gönlünde Türkiye’yi parçalamayı hedefine koymuş Avrupa Birliği ve bugün ağır silahlarla donattığı PKK-YPG’yi müttefik ve stratejik ortak kabul etmiş NATO vardı…

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin parçalanmasını içeren Kopenhag ölçütlerini CHP’nin parti programına koydu.

Her seçim döneminde CHP bildirilerine, terörist başı Apo’nun ve Soros’un isteği olan eşit vatandaşlığı halkımıza vaat olarak yazdırdı.

Türkiye ekonomisinin bugünkü çöküşünde imzası olan Dünya Bankası-IMF ajanı Kemal Derviş ile ekranlara çıktı: “Dünya çapında ekonomist, hayranlık duyuyorum” diyerek ekonomi bakanlığı teklif etti. Yani tilkiye “gel kümes senin…” dedi. Kılıçdaroğlu, “Sosyal Refah Devleti’ni kuracağız…!” da diyordu. Yani, vahşi kapitalizmin patronları/küresel tefecilerin ajanı Kemal Derviş ile sosyal refah devleti…!!

 

Yabancı yazarların romanlarını olduğu gibi çalarak kitaplar yazan, “30 bin Kürt’ü ve 1 milyon Ermeni’yi öldürdük” diyerek milletimize iftira atan, hırsız Orhan Pamuk için “Gönlümdeki cumhurbaşkanı” dedi, evet, Dersimli Kemal böyle dedi…

Dilerim, Kılıçdaroğlu’nun önseçimsiz aday yapıp seçilen belediye başkanları bu Ermeni soykırım yalanını; demokrasi, insan hakları, barış sloganları altında halkımıza benimsetmeye, algı değişikliği yaratmaya çalışmazlar.

 

Bahçeli ile birlikte AKP’yi 17 yıldır iktidarda tutan Kılıçdaroğlu’nun bu ikiyüzlü politikasını yazmaya devam edeceğim.

                                                                                                          Adnan Pelvanlar

 
 
 
Etiketler: Dokuz, yıldır, Halkımızı, aldatmaya, çalışan, Kılıçdaroğlu, ile, ancak, bu, kadar…!,
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı