Yazı Detayı
15 Kasım 2018 - Perşembe 11:56 Bu yazı 799 kez okundu
 
CHP Bornova'da Belediye Başkan Adayı KİM olacak.?
Ceyhan KESER
ceyhankeser@hotmail.com
 
 

 

CHP  Bornova’da  Belediye Başkan Adayı  KİM olacak.?

 

İzmir’in 3 Büyük Metropol ilçesinden biri olan Bornova’da  Belediye Başkan Aday adaylığına müracaat sayısı rekor kırdı..Chp Bornova’da 16 Başkan Adayı var!! Meclis Üyeliğine 135 aday başvurusu var.

 

Belediye Başkanlığına müracaat neden bu kadar çok..!! Aklıma şöyle bir  eski uygulama geldi..

 

2009 yerel seçiminde Belediye Başkan adaylığına o zamanda müracaat sayısı çoktu ve bazı Başkan adayları Meclis üyesi yapılarak konuya çözüm üretilmişti. Acaba.? Tekrar aynı konumu düşünerek’mi bazı Başkan Adayları müracaat yapmıştır ve yoğunluk  yaşanmaktadır.?

 

Yaptığım araştırma ve görüşmeler sonucunda edindiğim bilgi Chp  üyesi ve seçmenin beklentisi önseçim olmasıdır…atamayla belirlenecek adaya sıcak yaklaşılmadığını ifade ettiler.

Bir partide Belediye Başkanlığı döneminde hizmetleri ve çalışmaları takdir edilen,çoğunlukta seçmen ve partili tarafından benimsenen Belediye Başkanlarının 2 defa aday olması ve tekrar gösterilmesi normaldir,zaten 1 dönem Belediye Başkanlığı yetersiz ve Projelerin uygulanması için az zamandır. Seçmen ve Parti üyeleri  2 .ci dönem için  mevcut Başkandan çoğunlukta mensunsa,yaptığı hizmet ve projeler takdir alıyorsa.. 2.ci defa aday gösterilmesi gayet doğaldır.( Partilerde bir defa aday olunur diye bir kural zaten mevcut değildir.) 

 

CHP yönetimi ve parti meclisi alacağı karar ile bazı değerlendirmeleri göz önünde bulundurmalıdır. 14.11.2018 tarihinde 11 İlde yaptığı açıklamadaki Belediye Başkan adaylarının % 90 nı Mevcut Belediye Başkanlarının olduğu görülmüştür.

 

Yazımda ifade etmek istediğim  Chp Parti yönetiminin Aday belirleme kriterindeki ,geçmiş yıllarda yaşanan atama yöntemi  taban ve seçmeni partinin ilkelerine karşı tedirginliğe itmemesidir. Bir önceki yazımda bu konudan bahsetmiştim.

 

Bornova için Hayırlı olsun  Her aday adayı değerlidir ve saygındır.. bizim yazımız bazı değerlendirmeleri sunmak,ışık tutmak, fikir belirtmektir saygılar sunarım.

                                                                                                                        Ceyhan  KESER

 

 
 
 
Etiketler: CHP, , Bornova'da, , Belediye, Başkan, Adayı, , KİM, olacak.?,
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı