BORNOVA BELEDİYESİ'DEN YÜZME EĞİTİMİ

20.07.2011

BORNOVA BELEDİYESİ'DEN YÜZME EĞİTİMİ -SINDIR, YÜZME EĞİTİMİ VERİLEN ÇOCUKLARLA PASTA KESTİ

Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, belediye tesislerinde yüzme eğitimi verilen çocuklar, gençler ve yetişkinlerle bir araya geldi.
     Açılışı şubat ayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan Bornova Belediyesi'nin Işıkkent'teki spor tesisleri içindeki yarı olimpik yüzme havuzlarında, ilçe halkına ücretsiz yüzme kursu veriliyor. Yüzme kurslarına katılan çocuklar, gençler ve yetişkinler, yarı olimpik yüzme havuzunda 10 eğitmen ve 4 cankurtaran eşliğinde eğitim alıyor.
     Kursiyerleri ziyaret eden Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, çocuklarla birlikte pasta kesti.
     Sındır, fiziki yatırımların yanı sıra sanat, kültür ve spor alanında da yurttaşlara en geniş şekilde hizmet vermek için projeler ürettiklerini anlattı.
     Sporun, bedensel gelişimin yanı sıra bireylere öz güven duygusu vermesi açısından da önem taşıdığını dile getiren Sındır, ''Spora elimizden gelen desteği veriyoruz. Yurttaşlarımızın her yaşta spor yapması için gerekli altyapıyı oluşturuyoruz. Bu yaz hemşehrilerimize bu tesis sayesinde yarı olimpik havuzlarda yüzme öğrenme olanağı sunduk. Bu yöndeki yatırımlarımızı sürdüreceğiz'' dedi.
     Bornova Belediyesine ait tesislerde, pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri verilen kurslarda yüzme bilenler ve bilmeyenler, ayrı ayrı ders alıyor. Cuma günleri ise sosyal hizmet programı kapsamında engelliler ve maddi durumu yetersiz vatandaşlara ücretsiz yüzme eğitimi veriliyor.
     Sabah 09.00'dan akşam 18.00'e kadar hizmet veren tesiste her gün dört ayrı gruptaki vatandaşlara eğitim imkanı sunuluyor. (AA)

Aranan Kelimeler :

   20.07.2011  Tarihinde yayınlanmıştır.


Sende Paylaş

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız :
Yorum :
 

Yorumlar

Yorum Bulunamadı.

Diğer Başlıklar

 Bornova’da 8 Mart’a özel iki resim sergisi

Bornova’da 8 Mart’a
Bornova Gazetesi

Bornova Evka-3

Bornova Evka-3'te proje
Bornova Gazetesi

İzmir

İzmir'de yeni Kimlik
Bornova Gazetesi

webtv