Bornova Eski Belediye Başkanları Konuşuyor

Son 40 yılda görev yapan belediye başkanları, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri biraraya geldiler.

02.04.2011

Bornova Belediyesi'nin düzenlediği Eski Belediye Başkanları Konuşuyor Panelinde
Son 40 yılda görev yapan belediye başkanları, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri biraraya geldiler.

Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır;" Yarım milyona yaklaşan nüfusu, iki üniversitesi, sanayi kuruluşları, kültürel ve sportif alandaki etkinliği ile Bornova' nın her anlamda Türkiyeye örnek bir ilçe olduğunu hatırlatarak ,Bornova Belediyesinin kuruluşu 1881dir. 1 Nisan 1956 ise Bornova'nın ilçe statüsünü alışı ve ilçe belediyesine dönüştüğü tarihtir. Biz 1 Nisanı bu yıl ilçemize emeği geçmiş belediye başkanları, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile birlikte kutluyoruz, Bornova'ya emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İlçemizin bugünlere gelişinde katkısı olan başkanlarımıza teşekkürlerimi sunarak paneli başlattı”


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu : "Ne yaparsanız yapın, birilerinin işini görürken, bazılarının isteklerini yerine getiremediğiniz oluyor. Ben Bornova Belediyesi'nde 70 gün başkan olarak görev yaptım. Yani birnevi 'yaz stajı' gibi bir şey oldu. Kader bizi Büyükşehir Belediyesi'ne götürdü. Orada da İzmir'e ve Bornova'ya hizmet olanağı mevcut. Biz de bir çok projeler gerçekleştirdik. Ben Bornova'da görev yaptığım kısa sürede seçim öncesi söz verdiğim projelerden imarla ilgili olanlar için çalışma başlattık. Bir de Çamdibi Pazaryeri'nin planlarını yaptık. Benden sonra göreve gelen Sırrı Aydoğan verdiğimiz sözlerin büyük bölümünü yerine getirdi. Kalanları da Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır tamamladı. Ben de Büyükşehir Belediyesi'nde merhum Ahmet Piriştina'nın söz verdiği projeleri tamamladım" dedi.

Panelde Eski Bornova Belediye Başkanlarından Aziz Kocaoğlu (2004) Sırrı Aydoğan (1977-1980) (2004-2009), AyselBayraktar(1994-1999), Ali Sözer(1989-1994) konuşacak. Ayrıca 1980 yılına kadar faaliyette olan Altındağ BelediyeBaşkanı Lütfi Özer(1977-1980) görev yaptıkları dönemle ilgili yaşadıklarını ve anılarını,Yarım yüzyıla yakın bir süre içinde ilçenin hangi aşamalardan geçtiği, nereden nereye geldiği anlattılar.

Günün anısına  Bornovanın ilçe belediye oluşunu katılımcı Belediye Başkanları Hep Birlikte pasta kestip kutladılar. Eski başkan ve meclis üyelerine teşekkür paleketleri de verildi. Panelde çalınan; sözleri Altan Altın, bestesi ise Yavuz Atıl'a ait olan 'Bornova' şarkısı da büyük beğeni topladı.(Bornova Gazetesi)

Aranan Kelimeler :

   02.04.2011  Tarihinde yayınlanmıştır.


Sende Paylaş

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız :
Yorum :
 

Yorumlar

Yorum Bulunamadı.

Diğer Başlıklar

 Bornova’da 8 Mart’a özel iki resim sergisi

Bornova’da 8 Mart’a
Bornova Gazetesi

Bornova Evka-3

Bornova Evka-3'te proje
Bornova Gazetesi

İzmir

İzmir'de yeni Kimlik
Bornova Gazetesi

webtv