Şengül Kentsel Dönüşümü Anlatıyor

Bornova AK Parti

28.05.2012

AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül;

Bornova'da Kentsel Dönüşümü Anlatıyor.

Şengül, özellikle kentsel dönüşüm konusunda İzmir'i ilçe ilçe gezip anlatıyor.Kentsel Dönüşüm Yasası'nın bir devrim olduğunu ve amaçlarının kentsel dönüşümle sağlıklı çevreler oluşturmak olduğuna dikkat çekti.

Bornova Çamdibi ve Altındağ semtlerinde bir dizi ziyaret gerçekleştiren Şengül, ilk olarak Çamdibi Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nı ziyaret etti.  Oda başkanı Reşat Gençtürk ve yönetim kurulu üyeleriyle bir toplantı gerçekleştiren Şengül, kentsel dönüşüm projesinde Çamdibi ve Altındağ'ın durumu hakkında bilgi verdi. "Binaları sağlamlaştırırken aynı zamanda sağlıklı bir çevre oluşturacağız" diyen Şengül, "Bu bölgedeki mahallelere baktığımızda alt yapılarının oluşmuş olduğunu görüyoruz. Kısa vadede bir değişim bu bölgede yaşanmayacak. Öncelikli olarak kentin çeperlerinde bulunan kaçak yapılaşmanın fazla olduğu bölgelerde kentsel dönüşüm gerçekleşecek. Ardından diğer bölgelere de sıra gelecek. Bu öyle kısa bir süreçte olabilecek bir şey de değil. 15-20 yıllık bir süreç kentsel dönüşüm için gerekli olacak." dedi.

 AK Parti Bornova İlçe Başkanı Hüseyin Özkan ile beraber Altındağ Abdi İpekçi Caddesi üzerinde esnaf ziyareti gerçekleştiren Şengül, esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi, kentsel dönüşüm ve semti ilgilendiren projelerle ilgili bilgiler verdi.

"Bugün de yarın da vatandaşımızla birlikteyiz. Biz halkın partisiyiz. Bu yüzden sokağa inip esnafımıza, vatandaşımıza yanaşıyoruz, sorununu dinliyoruz." diyen Şengül, gördüğü ilgiden memnun kaldığını, benzer ziyaretlerin ilçelerde devam edeceğini söyledi.

Aranan Kelimeler :

   28.05.2012  Tarihinde yayınlanmıştır.


Sende Paylaş

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız :
Yorum :
 

Yorumlar

Yorum Bulunamadı.

Diğer Başlıklar

 Bornova’da 8 Mart’a özel iki resim sergisi

Bornova’da 8 Mart’a
Bornova Gazetesi

Bornova Evka-3

Bornova Evka-3'te proje
Bornova Gazetesi

İzmir

İzmir'de yeni Kimlik
Bornova Gazetesi

webtv