Dağcılık Kulübü (BOBEDAK)

10. yılını Çiçekli Köy’de kutladı

10.04.2012

Bornova Belediyesi Dağcılık Kulübü (BOBEDAK) 10. yılını Çiçekli Köy’de düzenlenen şenlikle kutladı. Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’ın ev sahipliğinde gerçekleşen kutlamada, her hafta zorlu parkurların üstesinden gelen zirve tutkunu üyeler bu sefer eğlencenin tadını çıkardı.

Kültür, sanat, spor etkinliklerinde adından sıkça söz ettiren Bornova Belediyesi dağcılık sporunda da kendini gösteriyor. Bu yıl 10 yaşına giren BOBEDAK, üyelerine unutulmaz bir haftasonu yaşattı. 8 Nisan Pazar günü Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’ın ev sahipliğinde Çiçekli Köy’de gerçekleştirilen kutlamalarda üyeler doyasıya eğlendi. Halk oyunları topluluğu ve müzik gruplarının sahne aldığı etkinliklerde pilav ve lokma da dağıtıldı. Çiçekli Köy’de piknik havasında geçen 10. yıl etkinliklerinde Başkan Sındır kulüp üyeleriyle birlikte halay çekti, müziklere eşlik etti. Sındır, Kulüp üyeleri çocuklarıyla uçurtma uçurdu, top oynadı. Karşıyaka Belediyesi halk oyunları topluluğu da balkan müzikleri eşliğinde dans etti.

Bornova Belediyesi’nin dağcılık sporunda da öncü olduğunu dile getiren Başkan Sındır, “BOBEDAK 10 yıldır ilçemizde faaliyet gösteriyor. Dağcılık sporu yapmak isteyen yurttaşlarımızla birlikte Pazar günleri dağ yürüyüşlerine çıkıyorlar. 10 yıldır Bornova’da yurttaşlara dağcılık sporunu sevdiriyorlar. Belediyemiz kültür, sanat, spor branşlarında hep göz dolduruyor. İlçemizde 7’den 70’e herkesin spor ve sanatla uğraşmasını sağlıyor, sosyal yaşama kazandırıyoruz. Ben BOBEDAK için 10 yıldır emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Aranan Kelimeler :

   10.04.2012  Tarihinde yayınlanmıştır.


Sende Paylaş

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız :
Yorum :
 

Yorumlar

Yorum Bulunamadı.

Diğer Başlıklar

 Bornova’da 8 Mart’a özel iki resim sergisi

Bornova’da 8 Mart’a
Bornova Gazetesi

Bornova Evka-3

Bornova Evka-3'te proje
Bornova Gazetesi

İzmir

İzmir'de yeni Kimlik
Bornova Gazetesi

webtv