Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 09:46 Bu haber 838 kez okundu
 
Saadet Partisine 13 genç Milletvekili aday adayı başvurdu
SİYASET Haberi


Üniversiteli gençler ‘Saadet’ dedi

 

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde aday gösterilecek isimlerin tespiti için siyasi partilerde yoğun bir çalışma yürütülürken, yaşları 18 ile 22 arasında değişen 13 genç Saadet Partisi İzmir İl Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunda bulundu. Milletvekili aday adaylığı için başvuran 13 gencin ortak noktası ise, hepsinin üniversite öğrencisi olması. Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Kâtip Çelebi Üniversitesi ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde çeşitli bölümlerde öğrenim gören gençler, aday adaylığı için tercihlerini Saadet Partisi’nden yana kullandı. Evraklarını SP İl Başkanlığı’na teslim eden aday adayları, İl Başkanı Mustafa Erduran ile bir görüşme yaptı.

 

Burada düşüncelerini paylaşan aday adayı Harun Güneş, “Saadet Partisi farklı toplumsal kesimler arasında köprü görevi görüyor. Başından beri ilkeli bir duruş sergiliyor. Şeffaf, yapıcı ve tutarlı davranıyor. Ortak değerler üzerinden siyaset yapıyor. Etnik kimliği, mezhebi, kıyafeti, partisi ne olursa olsun bu toplumun bir ve beraber olduğunu her platformda haykırıyor. Bu duruş, bana göre milletimizin en ihtiyaç duyduğu kucaklayıcı siyaset tarzı olduğu için hiç tereddütsüz Saadet Partisi’ne başvurdum.” ifadelerini kullandı.

 

Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun dil, üslup ve yaklaşımına dikkat çeken aday adayı Furkan Turgut ise, “Uzlaşmacı kişiliği ile şahısları hedef almıyor. Ülke meselelerinde doğru zeminlerde herkesle müzakere edilebileceğini vurguluyor. Sevgi ve kardeşliğin, hak ve adaletin altını çiziyor. Bu nedenlerle tercihimi Saadet Partisi’nden yana kullandım.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: Saadet, Partisine, 13, genç, Milletvekili, aday, adayı, başvurdu,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı