Haber Detayı
05 Mayıs 2018 - Cumartesi 13:54 Bu haber 710 kez okundu
 
Özfatura'dan Karamollaoğluna imza
SİYASET Haberi


Özfatura’dan Karamollaoğlu’na Destek

 

  • İzmir Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Dr. Burhan Özfatura, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza verdi
  •  

24 Haziran seçimlerinde ilk kez 100 bin imza ile cumhurbaşkanı adayı gösterme sistemi devreye koyuldu. Mecliste grubu bulunmayan partilerin cumhurbaşkanı adayı gösterebilmesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Dr. Burhan Özfatura, bağlı bulunduğu Balçova Seçim Kurulu’na gelerek Temel Karamollaoğlu’nun adaylığı için imza verdi.

Karamollaoğlu’nun geçmişinde hiçbir şaibe olmadığına dikkat çeken Burhan Özfatura, “Kendisinin belediye başkanlığı döneminde Sivas’a gittiğimde halk tarafından nasıl sevildiğini, mezhep farkı gözetmeksizin adil bir şekilde nasıl hizmet ettiğini yakından gördüm. Kültür düzeyi, tecrübesi, ekonomi bilgisi standartların çok üzerinde. Bugünün siyasi üslubunun kin, nefret ve bölücü dilinden uzak, kucaklayıcı, birleştirici tavrı da her türlü takdiri hak ediyor.” dedi.

Önceki gün partinin eski il başkanı, milletvekili aday adayı Zekeriya Hazırbulan, Saadet Partili olsun olmasın tüm İzmirlileri demokrasiye sahip çıkmak, eşitlik ve hakkaniyet adına, cumhurbaşkanı adayları Temel Karamollaoğlu'na imza vermeye davet etmişti.

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: Özfatura'dan, Karamollaoğluna, imza,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı