Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 10:19 Bu haber 304 kez okundu
 
Kent Ekmek'te Ramazan pidesi fiyatı belli oldu
İZMİR Haberi


 

Kent Ekmek'te Ramazan pidesine bu yıl da zam yok

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ucuz ve sağlıklı ekmek üretmek amacıyla kurduğu Kent Ekmek, 350 gramlık Ramazan pidesini geçen yıl olduğu gibi yine 1.5 TL’den satışa sunacak.

Halkın sağlıklı koşullarda ve katkı maddesi kullanılmadan üretilen ekmeğe uygun fiyatla ulaşabilmesini hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Ekmek Fabrikası, Ramazan hazırlıklarını tamamladı. Halktan gelen talepleri de dikkate alarak günde 14-15 bin Ramazan pidesi üretmeyi hedefleyen Kent Ekmek, bu yıl pide fiyatlarında artış yapmadı.  350 gram ağırlığındaki pide geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine1.5 TL’den satılacak.  
Üretilen günlük pideler, Kent Ekmek’e ait 56 büfede satışa sunulacak. Modern makinelerde el değmeden üretilen ekmek ve pidelerin malzemesinde ise sadece un, su, tuz ve maya kullanılıyor.

Ekmek fiyatları da değişmedi


İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kent Ekmek Fabrikası’nda günde 75 bin adet ekmek üretiliyor. Fırıncılar Odası,  İzmir’de 29 Nisan’dan itibaren 250 gramın ekmeğin fiyatını 1.5 TL, 200 gram ekmeğin fiyatını 1.25 TL, 2 Mayıs’tan itibaren ise 300 gramlık Ramazan pidesinin fiyatını 2.5 TL olarak duyurdu. Fiyatlarında bir değişikliğe gitmeyen Kent Ekmek, yine 75 kuruştan vatandaşların evlerine girecek

 

Reklam  Alanı

Naz Kuyumculuk İzmir  http://www.nazkuyumculukizmir.com/

 

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: Kent, Ekmek'te, Ramazan, pidesi, fiyatı, belli, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı