Haber Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 19:58 Bu haber 846 kez okundu
 
Karamollaoğlu, AKP’yi ‘neden reddetti.
SİYASET Haberi


Seçimin ‘anahtarʹ partisi haline gelen Saadet Partisiʹnin (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 81 il başkanı ile Ankaraʹda yaptığı toplantıda, AKP ile MHP ittifakına neden katılmadıklarını net bir biçimde anlattı..

 

 Karamollaoğlu; ‘MİLLİ OLMAK: Belli bir istikamette olanlar bir araya gelebilir ama onların yanında olmayanlar için ‘gayrimilliʹ, hatta ‘hainʹ gibi bir hava estirmeyek Siz milletin yarısını elinizin tersiyle itip kendinizi milli addederseniz, bu komik kalır.

 

Şu anda Saadet Partisi rehberdir, pusuladır. Saadet Partisi dışında bir Milli Görüş olmaz. Milli Görüş, Necmettin Erbakan Hocaʹnın kurduğu bütün fabrikaları satıp yıkmak değildir. Bu ülkeyi borca mahkûm etmek hiç değildir. Şahsiyetli bir dış politika izlemek yerine, ABʹnin kapısına yapışmak da değildir. Bunları yapamıyorsan, Milli Görüş iki dudağının arasında bir laf olarak kalır.

 

Adalette 80ʹinci sırada, yolsuzlukta zirve yapan ülkeler arasında sayılamayız. Ekonomide dışa bağımlı, borca mahkum bir ülke olmayız. Faiz bütçesi istemiyoruz. Asgari ücreti açlık sınırında, topraklarının çoğu ekilmeyen, çiftçileri mağdur, geçim sıkıntısı çeken bir ülke olmak istemiyoruz. Avrupaʹnın, Amerikaʹnın etine, sütüne, mercimeğine, samanına, buğdayına muhtaç bir ülke olmak istemiyoruz.

Bugün içinde bulunduğumuz durum, 15 yıl öncesiyle kıyaslanamaz. Irakʹta kendi iradesini ABDʹnin iradesine teslim ettikten sonra rotayı şaşırdı bu arkadaşlarımız. Orada 1.5 milyon insan katledildi. O katillere destek verenler, bu vebalden kurtulamaz. ‘Allah bizi affetsinʹ demek yetmez. O hatadan dönmesi icap eder.

 

Bu iktidar politika belirlemede tasnif bile yapamıyor. Ekonomi, eğitim, sosyal problemler konuşulmuyor. Bunların derdi İstanbul Kanalı ve 14 tane şeker fabrikasının özelleştirilmesi. Bu mu memleketi düze çıkaracak? Bu nasıl milli bir mantık?

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: Karamollaoğlu,, AKP’yi, ‘neden, reddetti.,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı