Haber Detayı
02 Nisan 2018 - Pazartesi 10:26 Bu haber 720 kez okundu
 
Fotoğrafçılardan şehit ailelerine jest…
İZMİR Haberi


Fotoğrafçılardan şehit ailelerine jest…


 

Balıkesir’de bir araya gelen 19 ilin Fotoğrafçılar Odaları başkanları şehit ailelerine jest yaptı. Alınan ortak karar ile ülke genelinde şehit ailelerinin üyelerinin, biometrik ve vesikalık fotoğraflarının çekimlerinden ücret alınmayacağı açıklandı. Açıklamayı Türkiye Fotoğrafçılar Odaları Başkanı Murat Yavuz yaptı.

 

Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için canlarını ortaya koyan şehitleri saygıyla anan İzmir Fotoğrafçılar Odası Başkanı Murat Yavuz, ‘Şehitlerimize ne yapsak az, onlara borcumuzu ödeyemeyiz. Maneviyatımızı göstermek için yaptığımız bu uygulama tüm ülke çapında geçerli olacak. Odamız tarafından hazırlanan afiş ve stickerları tüm üyelerimize dağıtmaya başladık. Diğer illerde de odalarımız aynı işlemi yapacak. İşyerlerinin, stüdyolarının girişine vitrinine yapıştırılacak bu duyurular ile ülkenin dört bir yanında, nerede ve ne zaman şehit olursa olsun bağrımıza bastığımız aslanlarımızın ailelerine ücretsiz hizmet vereceğiz’ dedi.

 

Tüketici hakları

 

Yaptıkları kampanyanın diğer meslek kollarına ve kuruluşlara da örnek olmasını beklediklerini de kaydeden Yavuz, ‘Bu çalışma, bizim dürüst esnaf sanatkar ilkemize de uygundur. Çünkü kampanyamız tüketici haklarını savunan bir organizasyon olacaktır. Stickerların üzerinde‘Müessesemiz İzmir Fotoğrafçılar Odası’nın Teminatı Altındadır’ ibaresi bulunuyor. Yani bu stickerın bulunduğu bir fotoğrafçı dükkanında yapılan kusurlu bir işlemin muhatabı odamız olacaktır. Tüketiciye bu garantiyi veriyoruz. Tüketiciler stickerlı işyerlerimizde fotoğraf çekimlerini veya diğer işlemlerini gönül rahatlığı ile yapabilecekler’ şeklinde konuştu.

 
Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: Fotoğrafçılardan, şehit, ailelerine, jest…,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı