Haber Detayı
17 Ağustos 2018 - Cuma 10:54 Bu haber 724 kez okundu
 
Ege’den “Arıtmalı Su Sebilleri”
BORNOVA Haberi


Ege Üniversitesi Ana Kampüs ve Hastane Kampüsünde insanların yoğun olarak kullandıkları noktalara arıtmalı su sebilleri konuldu.

 

Ege Üniversitesi’nde Rektör Prof. Dr. Necdet Budak öncülüğünde kampüsünün daha modern, daha yaşanabilir, daha güvenli ve huzurlu bir yapıya kavuşturulması için altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmalarının yanı sıra hayatın içinden, insana dokunan uygulamalarla fark yaratılıyor. Ege Üniversitesi Ana Kampüsünde; Kampüs Metro Çıkışı, I Nolu Öğrenci Yemekhanesi ve  Merkezi Kütüphane  Önü ile Hastane  Kampüsünde Bilgisayar Mühendisliği ve Poliklinikler  Girişine öğrencilerin, çalışanların, misafirlerin ve hastaların sık kullandığı 5 noktaya  arıtmalı su sebilleri konuldu. Sebil yaz sıcağında da kışın da yıl boyunca hizmet verecek.

 

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak,  “Üniversitemiz kampüsünü güzelleştirmek için çalışanlarımıza devam ediyoruz. Her yıl ülkemize binlerce nitelikli genç kazandıran üniversitemizi, bilimsel çalışmaların daha nitelikli yapılabileceği, sosyal ve sportif olanakların gelişmiş ülkelerin standartlarında olduğu bir yapıya kavuşturmak istiyoruz. Bir yandan geleceğe yönelik kalıcı projeleri hayata geçirirken, diğer yandan da insan odaklı uygulamalarla gönüllere dokunuyoruz. Çevre düzenlemesi ve alt yapı çalışmalarının büyük bir kısmını tamamladık. Şimdi de üniversitemizde hayatın içinden, insana dokunan uygulamalarımız ile iz bırakmak istiyoruz.Ege Üniversitesi Ana Kampüsü ve Hastane Kampüsünde öğrencilerimizin, misafirlerimizin, hastalarımızın sık kullandığı yerlere arıtmalı su sebilleri koyduk. Sebilleri özellikle öğrencilerimiz talep etmişlerdi. Öğrencilerimiz ve çalışanlarımız su ihtiyaçlarını hijyenik bir şekilde giderecekler. Güzel geri dönüşler alıyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: Ege’den, “Arıtmalı, Su, Sebilleri”,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı