Haber Detayı
21 Şubat 2018 - Çarşamba 19:25 Bu haber 707 kez okundu
 
Destici: İnşallah BBP de bu ittifakın içinde yer alacaktır
SİYASET Haberi


BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında,  herkesin yüreğini burkan insanlık, İslam ve ahlak dışı cinsel istismar, taciz ve  tecavüz ile buna bağlı ölümlere artık Türkiyeʹnin köklü bir çözüm bulması  gerektiğini vurguladı. Bu suçu işleyen alçak ve canilerin mutlaka idamla cezalandırılmaları  gerektiğini belirten Destici, "Bütün milletimize ve özellikle de TBMMʹye  sesleniyorum; 4 yaşındaki çocuğa, tecavüz eden caniyi, alçağı, sapığı idam  etmeyeceksiniz de ne yapacaksınız .  Mutlaka idam cezasının getirilmesi gerekiyor."  

 

Sorunun çözümü noktasında bakanlıklar arası bir koordinasyon kurulu  oluşturulmasının olumlu ancak kesin sonuç verecek bir çözüm olmayacağının altını  çizen Destici, şöyle devam etti: "Avrupaʹdaki birtakım uygulamaların Türkiyeʹde de olacağı söyleniyor.  Bizim Avrupa ile kültürümüz farklı. Kanunlarımızı Avrupaʹya göre değil, kendi  milletimizin değerleri, inançları ve kültürüne göre yapmak zorundayız. Ancak o  zaman netice alırız. Çözümü Türk usulü bulmalıyız. Bu suçu işleyenler mutlaka hak  ettikleri cezayı almalılar, o cezanın adı da idamdır."

 

Zeytin Dalı Harekatı sırasında şehit düşen askerlere Allahʹtan rahmet,  gazilere acil şifa dileyen Destici, bu harekatların aslında Misak-ı Milli  sınırlarını yeniden oluşturma gayretleri olduğunu söyledi.

AK Parti-MHP Milli Mutabakat Komisyonuʹnun çalışmalarına değinen  Destici, seçim ittifaklarının yasal hale getirilmesini başından beri dile  getirdiklerini kaydetti. Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde gündeme  ilişkin her şeyi konuştuklarını belirterek, Erdoğanʹın ittifak konusunda çok  samimi olduğunu söyledi. Destici, gazetecilerin, "BBP bu ittifakın içerisinde hangi formülle  yer alacak ? sorusu üzerine, buna partinin yetkili kurullarının karar vereceğini  söyledi. "AK Parti-MHP ittifakına nasıl bir çerçevede dahil olacaksınız?"  sorusu üzerine de Destici, seçim ittifakına ilişkin üç formül olduğunu  belirterek, "Bunlardan hangisiyle gireceğimize ittifakın içinde olan diğer siyasi  partilerimizle de görüşerek, istişare ederek hep birlikte karar vereceğiz." dedi.

 

AK Parti listelerine isim vermeniz söz konusu mu sorusuna Destici,  ittifakla ilgili görüşmelerin, çalışmaların problemsiz, olumlu bir şekilde devam  ettiği yanıtını verdi.  BBPʹnin bu ittifakı çok değerli bulduğunu ve önemsediğini  vurgulayan Destici, "BBP ittifakın yanındadır. İnşallah görüşmelerimiz olumlu bir  şekilde seyretmektedir. BBP de bu ittifakın içinde yer alacaktır." diye konuştu.

 

İttifak yapan partilere  MHP ve AK Partiʹye yönelik bir  karalama ve suçlama kampanyası olduğunu belirten Destici, Bu bir uzlaşma işidir. Burada olumlu anlamda ne kadar katkı  sağlarsanız, memleketinize, milletinize o kadar hizmet etmiş olursunuz.  Destici, ittifakın toplam oyu barajı geçtiği anda ittifaka katılan  bütün partilerin barajı geçmiş olacağını ifade ederek, aynısının Hazine yardımı  için de uygulanmasını arzu ettiklerini kaydetti.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile ittifak  konusunda nasıl bir mesajlaşmanız oldu sorusunu Destici, Saadet Partisiʹnin de  bu ittifakın içinde yer almasını ciddi anlamda arzu ettiklerini söyleyerek yanıt  verdi. Destici, "Önerdim. Her fırsatta öneriyorum. Daha zamanımız var. İnşallah  Saadet Partimiz de bu ittifaka katılır ve ittifak bu şekilde tamamlanmış olur."  ifadelerini kullandı. "Yerel seçimlerde bir ittifak söz konusu olacak mı?"  sorusuna  Destici, "Orada gönül ittifakı olacak." karşılığını verdi.

Kaynak: Editör: Onur KESER
 
Etiketler: , Destici:, İnşallah, BBP, de, bu, ittifakın, içinde, yer, alacaktır,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı