Haber Detayı
25 Şubat 2019 - Pazartesi 17:43 Bu haber 663 kez okundu
 
CHP Bornova'lı üyelerin Belediye Meclis Üyeliği aday listesi basın açıklaması
SİYASET Haberi


Bornova Belediye Meclis Üyeliği  aday listesinin,Akraba ve adam kayırmacılık yapılarak hazırlanması ile ilgili basın acıklaması.

 

31 mart 2019 tarihinde yapılacak yerel yönetimler seçimi öncesi Belediye Başkanı ve Meclis  Üyeliği adaylarının ön seçim yapılarak belirlenmesi  yönündeki  talebimizi,Aylar öncesinden İlçe Başkanlığımız aracılığıyla Genel merkezimizden yüzlerce arkadaşımızın imzasını taşıyan dilekçemizle talep ettik.

 

Ön seçim yapılmadığı gibi gelinen noktada ,İlçe Seçim Kuruluna verilen CHP Bornova Belediye Meclis Üyeliği  Aday Listesinin emeğin ve Liyakatın  göz önüne alınmadan,partinin emektarı  çok sayıda arkadaşımıza haksılık edilerek,mahallesinden tanınmayan partiye katkısı olmayan kişilerden,parti yöneticisi,Milletvekili,akraba ve yakınlarından Belediye Meclis Üyeliği aday listesi oluşturulduğunu gördük.

 

Bu durum İlçemizde çok büyük tepkiye yol açmıştır.Partimizin İlçemizde çok büyük oy kaybına uğrayacağını  görmekteyiz.Bu sonuca bizler ortak olmak istemiyoruz.

 

Bu nedenle; Parti yöneticisi ve Milletvekili akrabalarının ve iş ortaklarının Belediye Meclis Üyeliği aday listesinden çıkartılarak,Sayın Genel Başkanımız  Kemal Kılıçtaroğlu’nun  bu konudaki hassasiyetini belirten talimatları gereği, Hak ,Hukuk,Adalet ve eşitlik ilkelerimiz doğrultusunda Emeğin ve liyakatın göz  önünde alındığı Belediye Meclis Üyeliği listesinin yeniden hazırlanmasını talep ediyoruz.

 

Bornova Cumhuriyet Halk Partisi  Mahalle ve Parti üyeleri.

Basına ve Kamuoyuna duyurulur.

 

Video Haber İçin Tıklayınız

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: CHP, Bornova'lı, üyelerin, Belediye, Meclis, Üyeliği, , aday, listesi, basın, açıklaması,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı