Haber Detayı
29 Mart 2018 - Perşembe 18:08 Bu haber 831 kez okundu
 
Bakan Demircanʹdan Sağlık çalışanına müjde
SAĞLIK Haberi


Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, canlı yayınında konuştu.

 

Bakan Ahmet Demircan, sağlık çalışanlarına yıpranma müjdesi verdi. ʹÇocuk programlarında gıda reklamlarında kısıtlama olacağını söyledi.

Bakan Demircan;Acilllerde büyük yoğunluk var. Türkiye genelinde değerlendirdiğimizde 60-65 hastanemiz yoğunlukla karşı karşıya kalıyor. Günlük 8 saate dayanan hizmet anlayışı ihtiyaçları karşılamaya yetersiz kalıyor.

Acile başvuran hastalarımızın yüzde 70ʹi ertesi gün polikliniğe gelebilecek durumda.  Vatandaşımız acile gelmişse buna hekim karar vermeli. Yüzde 30 ʹu gerçek acil, geri kalanı acil olmayabilir. Bizim yüzde 70ʹi de değerlendirerek tedavisini yapmamız gerek.

Acillerdeki hekim bekleme süresini düşürdük. Esas kalıcı çözüm aile hekimliğini etkin hale getirip,  çözülebilecek sorunları çözmektir. Aile hekimlerimizi vatandaşımızla etkin bir biçimde buluşturacak çalışma yapıyoruz. Bunun için Türkiyeʹde pilot il çalışmaları yapacağız. 

 

SAĞLIKÇILARA YIPRANMA PAYI MÜJDESİ


Yasa paketi hazır. Bakanlar Kuruluʹndaki sunumunu yaptık. Bir paket olarak önümüzdeki günlere sunulacak. Son şekli Meclisʹte görülecek. Şu kadarını söyleyeyim yıpranma payı yer alacak. Detayları çalışmalar tamamlandıktan sonra anlatacağız. Sağlık çalışanlarımız çok önemli, sağlık yıpranma açısından etkili bir çalışma alanı çünkü 24 saat çalışılan bir alan.  

(CNN Türk)

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: Bakan, Demircanʹdan, , Sağlık, çalışanına, müjde,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı