Haber Detayı
15 Şubat 2018 - Perşembe 20:21 Bu haber 814 kez okundu
 
AKP İzmir İl Başkanı'lığına Aydın Şengül atandı.
SİYASET Haberi


AKP İzmir İl Başkanı'lığına  Aydın Şengül atandı.

İl Başkanı Bülent Delican, görevden alındı.

Delican,  Ömer Cihat Akay’ın istifası sonrası önce vekaleten başlayıp ardından ’da atanarak AKP İzmir İl Başkanlığı görevini sürdürmüştü. 

AYDIN ŞENGÜL KİMDİR?

1968 yılında Trabzon Arsin'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon'da tamamlayan Aydın Şengül, 1988 yılında İzmir'e yerleşti. İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Planlama Bölümü bitiren Aydın Şengül, 1994 yılından beri Özde Planlama Harita Mühendislik İnşaat Taah. Tic. Lmt. Şirketinde iş hayatına devam ediyor. Şengül, İzmir'de ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde şehir planlama çalışmalarında bulundu.

Aydın Şengül, 2002 yılında atamayla AKP Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak siyasi hayatına başladı. Daha sonra Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Aydın Şengül, 2006 yılında yapılan AKP İl Kongresiyle Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini tekrar üstlendi.

AKP İl Başkanı Ali Aşlık'ın milletvekili adaylığı için istifasının ardından İl Başkan Vekilliği görevine gelen Aydın Şengül, 8 Haziran 2007 itibariyle AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nun verdiği karar ve Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Hayati Yazıcı'nın resmi yazısıyla AKP İl Başkanı oldu. Daha sonraki süreçte 2011 yılı seçimlerine kadar parti faaliyetlerinden kopmayan Şengül, 2011 Genel Seçimlerinde İzmir Milletvekili oldu. Vekillik görevini 2015 yılına kadar sürdürdü. Şengül yaklaşık 3 yıldır aktif siyaset içinde yer almıyordu. Genel merkezden gerçekleşen atamayla Şengül’ün il başkanlığındaki ikinci görevi başlamış oldu.

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: AKP, İzmir, İl, Başkanı'lığına, , Aydın, Şengül, atandı.,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı